August 21, 2015

S.S. Taşova Hünerli Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatif Üyeleri Gülşen TEKİNDOR ve Emine YILDIZ; Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği Birlik Müdürümüz Mustafa ÖRGÜT'ü Ziyaret Etti

Ziyaret kapsamında, Taşova Çiçek Bamyası ve Kesme Makarna (Erişte) hakkında konuşuldu ve bu ürünlerin tanıtımı için neler yapılabileceği tartışıldı. Tekindor, Taşova Çiçek Bamyasının bölgenin önemli bir değeri olduğunu ve bu ürünün tanıtımı ve pazarlanması için Birlik ile birlikte çalışmak istediklerini ifade etti. Örgüt ise, Birlik olarak Taşova Çiçek Bamyası ve Kesme Makarna (Erişte) gibi bölgenin önemli ürünlerinin tanıtımı ve pazarlanması için her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Görüşmede, Taşova Çiçek Bamyası ve Kesme Makarna (Erişte) üretiminin geliştirilmesi için ortak projeler geliştirilmesi konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Ayrıca, bu ürünlere yönelik tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin artırılması için ortak çalışmalar yapılması kararlaştırıldı.

Ziyarette, Taşova Çiçek Bamyası ve Kesme Makarnanın (Erişte) tanıtımı için hazırlanan broşürler ve diğer tanıtım materyalleri Örgüt'e takdim edildi.

Ziyaretin, Taşova Çiçek Bamyası ve Kesme Makarna (Erişte) gibi bölgenin önemli ürünlerinin tanıtımı ve pazarlanması için önemli bir adım olduğu belirtildi.

ÖNCEKİ - SONRAKİ