August 21, 2015

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği 2024 Yılı Mayıs Ayı Meclis ve Encümen Toplantıları, Valimiz Yılmaz Doruk’un Başkanlığında Tokat İlimizde Gerçekleştirildi

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği 2024 Mayıs Ayı Encümen ve Meclis toplantıları 30.05.2024 tarihinde saat 11.30 ’da Birlik Başkanı Amasya Valisi Yılmaz DORUK’un Başkanlığında, Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif DAĞLI, Tokat Valisi Numan HATİPOĞLU, Amasya İl Genel Meclis Üyesi Hasan Basri İNAN, Amasya İl Genel Meclis Üyesi Selahattin YAYLA, Çorum İl Genel Meclis Başkanı Muhammed Fatih TEMUR, Çorum İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Kemal AKPINAR, Tokat İl Genel Meclis Başkanı Ali İhsan GÜREL, Tokay İl Genel Meclis Üyesi Fikri İYİMAYA, Birlik Müdür V. Kübra Güçyetmez Kırca ve Birlik Personelleri katılımlarıyla Tokat ilinde gerçekleştirildi.

(30.05.2024)

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği, Birlik Müdürümüz Serdar ÇOLAK; Çorum İl Genel Meclis Başkanı Muhammet Fatih Temur 'u Ziyaret Etti

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği Birlik Müdürü Serdar Çolak, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşen yerel seçimler sonucunda Çorum İl Genel Meclisi üyesi olarak seçilen ve meclis üyelerinin geniş çoğunluğunun desteğiyle başkanlık görevine getirilen Muhammet Fatih Temur'u makamında ziyaret etti. Çorum İl Genel Meclisi Başkanı olarak göreve başlayan Muhammet Fatih Temur, aynı zamanda Birliğimizin Meclis üyeliğine de seçilmiştir.

(17.04.2024)

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği, Birlik Müdürümüz Serdar ÇOLAK; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Münasebetiyle Bir kutlama Etkinliği Düzenledi

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği, Birlik Müdürü Serdar Çolak Birlik Başkanımız adına, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir kutlama etkinliği düzenledi. Etkinlikte, birliğin kadın çalışanlarına yönelik bir takdir ve teşekkür mesajı paylaşıldı. Serdar Çolak, konuşmasında kadınların sosyal, ekonomik ve kültürel yaşamdaki önemine dikkat çekti ve Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği'nde kadın çalışanların katkılarının değerini vurguladı. Etkinlik, birliğin kadın çalışanlarının bir araya gelerek deneyimlerini paylaştıkları ve dayanışma içinde oldukları bir platform oluşturdu. Kutlama, kadınların toplumda karşılaştıkları zorluklara rağmen başarılarını ve katkılarını tanımak amacıyla düzenlendi.

(08.03.2024)

Amasya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Burak BİLGİN ve Yüksekokul Sekreteri Hakan ÖZBER; Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği Birlik Müdürümüz Serdar ÇOLAK 'ı Ziyaret Etti(08.03.2024)

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği, Birlik Müdürümüz Serdar ÇOLAK; Hamamözü Tekstil Fabrikası Açılış Törenine Katıldı

Tekstil fabrikasının açılışına Amasya AK Parti Milletvekili Sayın Hasan Çilez, Milliyetçi Hareket Partisi Amasya İl Başkanı Sayın Mustafa Akgül, Belediye Başkanımız Sayın Fatih Bayrakdar, Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği Birlik Müdürümüz Sayın Serdar Çolak, İl ve İlçe Siyasi Temcileri, İl ve İlçe Protokolü, Tekstil Firması North Star yetkilileri ve çalışanları ve çok sayıda vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleşti.

(05.03.2024)

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği, Birlik Müdürümüz Serdar ÇOLAK; Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hakkı TURABİ'yi Ziyaret Etti

Ziyaretin odak noktası, bölgesel turizmi canlandırmayı hedefleyen 'Kurtuluş Ekspresi Projesi' oldu. Bu proje, Samsun'dan demir yolu ile başlayıp sırası ile Amasya,Çorum, Tokat ve Sivas'ta sona eren, tarih, doğa ve gastronomi turizmini birleştiren bir rota üzerine kurulu. Kurtuluş Ekspresi, katılımcılara bölgenin zengin kültürel mirasını ve doğal güzelliklerini keşfetme fırsatı sunarken, yerel ekonomiye de katkı sağlayacak. Projede, yolcuların tarih öncesi dönemlerden günümüze kadar uzanan bir zaman yolculuğuna çıkarak, bölgenin zengin tarihini ve benzersiz lezzetlerini deneyimlemeleri hedefleniyor. Yeşilırmak Havzası'nın turizm potansiyelini artırmayı amaçlayan bu girişim, aynı zamanda bölgedeki kültürel ve doğal varlıkların korunması ve tanıtılması açısından da önem taşıyor.

(16.02.2024)

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği (YHKB) Birlik Müdürü Serdar Çolak, "Kadın Girişimciliği ve Kooperatifçiliğinde Yol Haritaları" İsimli Birlikte Başarmak Eğitim Programına Katıldı

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği (YHKB) Birlik Müdürü Serdar Çolak, S.S. Amasya Misket Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından düzenlenen ve eğitmen Cüneyt Örkmez'in sunumunu yaptığı "Kadın Girişimciliği ve Kooperatifçiliğinde Yol Haritaları" isimli Birlikte Başarmak eğitim programına katıldı. Programda, kadın girişimciliği ve kooperatifçilik alanında başarı kriterleri, yerel fırsatlar, yenilikçi üretim planlaması, iş döngüsü, gönüllülük ve ekip çalışmasının önemi gibi konular ele alındı.

(16.02.2024)

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği (YHKB) Birlik Müdürümüz Serdar ÇOLAK, Mecitözü Kaymakamı Bayram KÖSE'yi Ziyaret Etti

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği (YHKB) Birlik Müdürü Serdar ÇOLAK, Mecitözü Kaymakamı Bayram KÖSE'yi makamında ziyaret etti. Bu önemli ziyaret, her iki kurum arasındaki iş birliğini güçlendirmek ve Yeşilırmak Havzası'nın kalkınması için ortak projeler geliştirmek adına yapıldı.

(12.02.2024)

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği (YHKB) Birlik Müdürümüz Serdar ÇOLAK, Havza Kaymakamı Mustafa AYVAT'ı Ziyaret Etti

Ziyarette, Birliğimizin bölgede yürüttüğü ve planladığı projeler, havza yönetimi, sürdürülebilir kalkınma ve çevre koruma konularında yapılan çalışmalar ele alındı. İki taraf, iş birliğinin güçlendirilmesi ve havzanın kalkınması için ortak projeler geliştirme konusunda mutabık kaldı. Ziyaret, bölgesel kalkınma ve yerel halkın yaşam standartlarının iyileştirilmesi adına önemli bir adım olarak değerlendirildi.

(09.02.2024)

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği (YHKB) Birlik Müdürümüz Serdar ÇOLAK, Samsun Valisi Orhan TAVLI'yı Ziyaret Etti

Samsun Valisi Sayın Orhan Tavlıya, bölgede turizm ve çevre temizliği alanlarında başlatılacak yeni projeler hakkında bilgilendirildi. Bu projeler arasında, bölgenin doğa, kültür, dini ve gastronomi turizmine katkı sağlaması beklenen "Kurtuluş Ekspresi" turizm projesi bulunuyor.

(07.02.2024)

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği 2024 Yılı Ocak Ayı Meclis ve Encümen Toplantıları, Valimiz Yılmaz Doruk’un Başkanlığında Amasya İlimizde Gerçekleştirildi

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği 2024 Yılı Ocak Ayı Meclis ve Encümen Toplantıları, Birlik Başkanı Amasya Valimiz Yılmaz Doruk’un başkanlığında Amasya ilinde gerçekleştirildi. Toplantıda ayrıca Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Amasya İl Genel Meclis Başkanı Zeki Erarslan, Amasya İl Genel Meclis Üyesi Ömer Faruk Altunay, Çorum İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Bektaş, Çorum İl Genel Meclis Üyesi İbrahim Çiftçi, Tokat İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum, Tokat İl Genel Meclis Üyesi Mesut Er, Birlik Müdürümüz Serdar Çolak ve Birlik Personelleri yer aldı.

(31.01.2024)

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliğimiz ile Tez Koop-iŞ Sendika arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği Birlik Müdürümüz Serdar ÇOLAK ile Tez Koop-iŞ Sendika Samsun Şube Başkanı Tarık SAYIN arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı.

(23.01.2024)

Birlik Başkanı, Amasya Valisine Ziyaret

Tokat İl Genel Meclisi Üyesi, Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği Birlik Meclis ve Encümen Üyemiz Mesut ER ile Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği (YHKB) Birlik Müdürümüz Serdar ÇOLAK, Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği (YHKB) Birlik Başkanımız Amasya Valisi Yılmaz DORUK'u ziyaret ettiler.

(23.01.2024)

Birlik Başkanı, Amasya Valisine Ziyaret

Samsun On Dokuz Mayıs Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yetkin BULUT, Samsun Rölöve ve Anıtlar Bölge Müdürü Dr. Ali SARIALİOĞLU, Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal ALMAZ ile Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürü M. Kerem SEVEN ve Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği (YHKB) Birlik Müdürümüzü Serdar ÇOLAK, Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği (YHKB) Birlik Başkanımız Amasya Valisi Yılmaz DORUK'u ziyaret ettiler.

(19.01.2024)

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği (YHKB), Birlik Müdürümüz Serdar ÇOLAK; UNESCO Dünya Mirası Listesine Alınması Hakkında Düzenlenen Toplantıya Katıldı

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği (YHKB) Birlik Başkanımız Amasya Valisi Yılmaz DORUK, Harşena Dağı ve Kral Kaya Mezarlarının UNESCO Dünya Mirası Listesine alınması hakkında düzenlenen toplantıya başkanlık ederek, Alan Başkanı Celal ÖZDEMİR'den hazırlık sürecine ilişkin bilgiler aldı.

(15.01.2024)

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği (YHKB), Birlik Müdürümüz Serdar ÇOLAK; Çorum İl Genel Meclis Başkanı Mehmet BEKTAŞ'ı Ziyaret Etti

2024 yılı Birlik yatırımları ve devam eden projeler hakkında bilgilendirme yapıldı.

(04.01.2024)

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği, Birlik Müdürü

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği, Birlik Müdürlüğü görevine vekâleten atanan Serdar ÇOLAK, 18.12.2023 tarihi itibariyle görevine başladı.

(18.12.2023)

ÖNCEKİ - SONRAKİ